Pożegnaj się z bólem rwy kulszowej i pleców raz na zawsze – Przepis na domowej roboty lek, który uśmierzy ból

Określenie rwy kulszowej jest dość często słyszanym hasłem. Pojawia się ono zazwyczaj, gdy podrażniony zostaje nerw kulszowy, co wywołuje ból u dołu pleców, ale również ból pośladków oraz nóg.

Nerw kulszowy jest w ciele ludzkim nerwem najdłuższym i najgrubszym. Objawy naruszenia takiego nerwu to przede wszystkim bóle, ale również częste drętwienie nóg lub problemy z poruszaniem się. To jeden z częstszych problemów z jakimi obecnie można się zmagać.

Bardzo często zdarza się, że próbujemy ból ugasić lekami przeciwbólowymi o różnych ilościach substancji czynnej.

Wbrew pozorom jednak przyjmowanie takich leków i odpoczynek na kanapie wcale nie są zgodne z zaleceniami wielu lekarzy, ponieważ największą ulgą może okazać się ruch. Eksperci przede wszystkim zalecają uprawianie jogi lub rehabilitacje ruchowe, które będą pozytywnie oddziaływały na problem.

Istnieją jednak sposoby, które wraz z ruchem będą w stanie wspomóc kurację nerwu jeszcze precyzyjniej. Przepis na domowej roboty lek, który uśmierzy ból wcale nie jest trudny.

Jak rozpoznać naruszenie nerwu kulszowego? Znajdziesz tutaj towarzyszące temu objawy:

  • drętwienie nóg
  • ciągły ból pośladków
  • narastający podczas siedzenia ból
  • problemy z chodzeniem oraz staniem ze względu na ostry ból
  • ognisko bólu u dołu pleców, promieniowanie do nóg i pośladków
  • osłabienie lub problemy z poruszaniem stopą/nogą

Składniki:

  • 200 ml mleka (około jedna szklanka)
  • miód do smaku
  • 4 ząbki czosnku

Sposób przygotowania:

Ząbki czosnku obieramy najpierw ze skórki, a następnie przeciskamy je przez praskę. Jeśli takowej nie posiadamy, możemy go również posiekać.

Tak przygotowany czosnek wkładamy do garnka i podgrzewamy przez chwilę, pilnując by się nie przypalił, a kolejno dodajemy mleko. Mleko doprowadzamy do zagotowania, mieszając co jakiś czas, by nie wykipiało. Dla smaku możemy dodać również miodu, rozmieszać i następnie zdjąć z ognia.

Tak przygotowane lekarstwo należy pić raz na dzień, a najlepiej dołączyć do niego choć trochę ćwiczeń. Na przykład kilkuminutowe rozciąganie raz dziennie.

W ten sposób bardzo szybko pozbędziemy się bólu nerwu kulszowego na długi czas. Czosnek jako podstawa receptury leczniczej działa przeciwzapalnie oraz potrafi zmniejszyć obrzęk wkoło nerwu, co równa się stopniowemu zanikaniu dolegliwości bólowych.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!