W foremki do lodu można wlać nie tylko wodę, tak jak to zawsze robisz. Spójrz na tych 6 pomysłów!

Zamrażalnik to wyjątkowy wynalazek, dzięki któremu możemy przechować produkty spożywcze bez zamartwiania się, że coś się z nimi stanie. Mrozić, jak zapewne wiecie, można praktycznie wszystko. Wielkimi krokami zbliża się lato i to idealna okazja do picia schłodzonych lodem drinków.

Jak się okazuje, foremki do robienia kostek nie mają tylko jednego zastosowania. Można mrozić w nich np. winogrona albo kawę, które później śmiało można dodać do napojów.

Jeśli nie masz pomysłu, do czego jeszcze przyda Ci się taka foremka, koniecznie sprawdź te propozycje:

Źródło: www.youtube.com

Termin ważności się kończy, a zostało Ci dużo jajek? Wymieszaj dwa jajka ze sobą, ale tak, aby uniknąć powstawania pęcherzyków. W tym przypadku najlepiej jest włożyć je do szczelnej torebki, próbując wypchnąć z niej jak najwięcej powietrza. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, śmiało możesz wlać jajka do foremki (zarówno tych do robienia kostek jak i do tych silikonowych do robienia babeczek).

Źródło: www.flickr.com

Najpierw należy pokroić cytrusy w plasterki lub w kosteczki i włożyć je do formy. Możesz także dodać miętę. Wlej wodę i włóż do zamrażalki. Idealny dodatek do drinków.

Źródło: www.youtube.com

Zioła wsyp do foremki, a zamiast zalać je wodą, użyj do tego oliwy z oliwek. Gdy będziesz np. piec mięso lub inne potrawy, po prostu wyciągniesz jedną kostkę.

Źródło: www.youtube.com

Jest to najlepszy trik, jeśli jesteś koneserem wina, a nie jest ono wystarczająco dobrze schłodzone. Zamiast kostek lodu, w tym przypadku idealnie sprawdzą się zmrożone winogrona. Fenomenalnie będą wyglądać w kieliszkach!

Źródło: www.youtube.com

Ile razy wyrzucałeś sos pomidorowy, ponieważ nie miałeś go z czym zjeść? A wystarczyło dodać go do formy do robienia lodu i wyciągnąć w sytuacji, gdy będziesz go naprawdę potrzebować.

Źródło: www.flickr.com

Oczywiście, że nie uda Ci się zamrozić ciepłej wody, nie o to w tym chodzi. Jeśli chcesz, aby Twoje kostki lodu były jasne i przejrzyste, musisz wlać do formy przegotowaną i ciepłą wodę.

Tekst pochodzi z: https://popularne.net/

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się na facebooku!
[fb_button]

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!