Mama poprosiła, żeby nikomu tego nie zdradzać, ale nie mogłam się powstrzymać! Piękno na Wielkanoc …

Pokażę Wam różnorodne sposoby na wykonanie cudnych pisanek, wybierzcie z nich swój ulubiony!

Pierwszy to sposób na przepiękne pisanki, którego od lat używa moja mama. Jest bardzo prosty a efektowny! Jego piękno tkwi w naturalizmie.

BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ

  • sznurki
  • jaja (dla tej metody lepiej jest wziąć brązowe)
  • pończochy nylonowe
  • brązowe łuski cebuli
  • duży garnek
  • Liście różnych roślin, można użyć kopru, pietruszki, zielonej cebuli, liści roślin domowych, nawet małych piór ptaków.

PISANKI W STAROŚWIECKI SPOSÓB

1. Potrzebujesz dużo skórki cebuli! Około 3 kg cebuli należy oczyścić, dodać łupiny do gara i zalać je  wodą, doprowadzić do wrzenia. Owinięte jaja należy umieścić na dnie garnka, pod skórką cebuli. Po 10 minutach jajka można wyjąć, będą parzyć więc uważaj, ale rysunek zostanie pięknie odbity.

2. Jak owinąć jajka?Najpierw przykładamy wybraną roślinę do jajka. Następnie wkładamy jajko do pończochy, mocno zawiązując pończochę nitką. Moja mama zwykle odcina powstały ogonek.

Oczywiście istnieje wiele pomysłów na malowanie jajek … Sposób mojej matki, stary, zanany mi od dzieciństwa, jest najbliższy memu sercu. Już nie mogę się doczekać jak w te Święta wraz z moimi dziećmi będziemy je wykonywać!

KORONKOWE PISANKI

Aby ozdobić pisankę w ten sposób , należy ją owinąć kawałkiem koronki i zabezpieczyć gumką. Następnie zanurzyć jajko w barwniku. Wybierz kolor nasycony, aby wzór był wyraźnie widoczny na tle.

WIOSENNE ZDOBIENIA

Ozdób jajka liśćmi, gałązkami, kwiatami – proste i szybkie rozwiązanie. Wygląda bardzo nietypowo i świeżo.

PASKI

Nieskomplikowany sposób, ale efekt jest oszałamiający. Wystarczy owinąć jajko ciasno wstążką i zanurzyć w barwniku.

KOLOROWA MOZAIKA

Skorupka może służyć jako ciekawa dekoracja. Pokrusz ją i pomaluj. Przyklej na powierzchni jaj klejem.

NATURALNE PIĘKNO

Naturalny kolor jajek jest piękny sam w sobie. Pełne wdzięku rysunki wykonane białym pisakiem lub jajko ozdobione tylko małymi naklejkami idealnie podkreślą ich piękno.

VINTAGE

Ten sam rezultat można osiągnąć stosując technikę decoupage. Aby to zrobić, potrzebujesz serwetek z małym wzorem i pastę (mieszankę 2 łyżeczek skrobi i 50 ml wody). Możliwe jest również użycie mieszaniny kleju białkowego i PVA jako kleju.

Oddziel górną warstwę serwetki, wytnij wybrany wzór. Delikatnie przetrzyj jajko w miejscu, gdzie będzie wzór. Przyłóż obrazek do jajka, przesuń po nim pędzlem zamoczony w kleju. Spróbuj wygładzić fałdy i usunąć pęcherzyki powietrza. Zostaw jajka do wyschnięcia, a następnie posmaruj je kolejną warstwą kleju.

DZIECIĘCA FANTAZJA

Nie ma nic piękniejszego i ładniejszego niż rysunki dzieci.

GRADIENT

Łatwy sposób na dekorowanie jajek, które opanuje nawet dziecko! Wlej do pojemnika barwnik, włóż do niego jajko, tak aby zamoczona była tylko część jajka, odczekaj 2 minuty. Następnie dolej trochę wody i włóż jajko na kolejne 2 minuty, powtarzaj czynność parę razy. Farba jest rozcieńczana z wodą, dzięki czemu otrzymujemy piękny kolor gradientu.

Przygotowanie do Wielkanocy jest jedną z najpiękniejszych części tradycji rodzinnych. Podejdź do tego święta w kreatywny sposób i podziel się inspiracją z przyjaciółmi!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!