Włoskie przysmaki, których musisz spróbować podczas wakacji

Włochy to w obecnych czasach bardzo popularny kierunek wycieczek. Warto zapoznać się z listą najlepszych włoskich przysmaków, których powinno się spróbować podczas wakacji w tym kraju.

Arancini

Wśród najlepszych włoskich przysmaków, które warto spróbować podczas wakacji, można wyróżnić arancini. Arancini są to smażone kulki w panierce z bułki tartej. Ich podstawowym składnikiem jest ryż, jednak można w nich również znaleźć bardzo smaczny farsz. Najczęściej składa się on z mięsnego sosu pomidorowego, a także mozzarelli lub groszku. Arancini to typowa potrawa sycylijska, która występuje w wielu różnych wariantach smakowych. Warto spróbować na wakacjach ich wszystkich, aby stwierdzić, który z nich jest najsmaczniejszy.

Cannoli

Kolejną potrawą kuchni włoskiej, która jest warta spróbowania, są oczywiście cannoli. Jest to włoski deser, który charakteryzuje się wyjątkowym smakiem oraz aromatem. Cannoli to bardzo kruche rurki, które przygotowywane są w głębokim tłuszczu. Dzięki temu są tak chrupiące oraz sprawiają przyjemność podczas jedzenia. Canolli najczęściej mają słodkie i kremowe nadzienie, które jest stworzone z serka ricotta. Mogą występować w różnych wariantach smakowych.

Tortellini

Podczas pobytu we Włoszech nie można zapomnieć o spróbowaniu dań, które składają się z klasycznego tortellini. Tortellini są to małe pierożki, które zostały stworzone z ciasta makaronowego. Mogą mieć różne nadzieje, jednak najczęściej można w nich znaleźć farsz mięsny, grzybowy lub serowy. Tortellini mogą być spożywane zarówno w formie samodzielnej, jak i stanowić jeden z elementów większego dania. W każdym wariancie na pewno będą smakowały wyjątkowo.

Bruschetta

Pysznym daniem kuchni włoskiej jest także bruschetta, dlatego warto je wypróbować podczas pobytu we Włoszech. Bruschetta to jeden z rodzajów najpopularniejszych włoskich przekąsek. Obejmuje grzankę stworzoną z pieczywa, która jest posmarowana oliwą oraz pieczonym czosnkiem. Dodatkowo bruschetta może być podawana również z innymi dodatkami, które są wyjątkowe w smaku. Wśród nich można przede wszystkim wymienić świeżo pokrojone pomidory serwowane z bazylią. Jest to charakterystyczny smak oraz aromat Włoch.

Lasagne

Wśród najlepszych i najpopularniejszych dań kuchni włoskiej należy również wyszczególnić klasyczną lasagne, która jest uwielbiana przez wiele osób. Lasagne to danie przygotowywane na bazie dużych płatów makaronowych. Są one przekładane warstwami farszu, a następnie zapiekane z serem. Farsz najczęściej występuje w postaci pomidorowego sosu mięsnego wraz z dodatkiem sosu beszamelowego oraz sera. Jednak lasagne może również występować w wersji wegetariańskiej.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!