Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Jak wyhodować samodzielnie borowiki na parapecie. Smakują nieziemsko i posiadają cudowny aromat

Domowe wyhodowane borowiki smakują nieziemsko i posiadają cudowny aromat. Niestety grzyby te trudno znaleźć, natomiast ich smak wynagradza wszystko.

Są przepyszne, a ich zapach potrafi zapaść na bardzo długo w pamięci. Niestety są bardzo drogie, ale istnieje sposób, aby pięknie urosły w domu zaciszu na parapecie jak i ogródku.

Borowiki będą super rosły w domowym ogrodzie jak i doniczce. Jest to świetny sposób, gdyż możesz mieć ulubione grzyby na wyciągnięcie ręki. Są ciekawym i pysznym dodatkiem do wielu potraw.

Dzięki nim nabiorą niesamowitego smaku i aromatu. Dania będą smakować o wiele lepiej, niż bez borowików. Co prawda prawdziwy łowca grzybów, będzie przeciwny takiej hodowli, lecz w kuchni każdy gotujący doceni taka możliwość posiadania świeżych i domowych borowików.

Przygotowanie ogólne:

Aby zacząć najpierw należy znaleźć jeden lub dwa dojrzałe grzyby, mogą być nawet stare. Ważne jest to, że w kapeluszu posiadają wiele zarodników, które trzeba jedynie pobudzić, aby wyrwały się z trybu uśpienia.

Wystarczy połączyć je z glebą, aby ożywić grzybnie. Istotne jest to, aby pamiętać, że sezon borowików trwa od lipca do października.

Pobudzenie ich w domu wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Znacznie łatwiej wyhodować grzyby w domu, niż znaleźć je w lesie. Do ich wyhodowania są potrzebne:

  • żywe drożdże 50 g
  • duże stare borówki 2 sztuki
  • woda 4 litry (najlepiej deszczówki)

Przygotowanie grzybów w ogrodzie:

Weź spód nasadki grzybów, gdyż tam znajdują się zarodniki i przemiel je przez maszynkę do mięsa. Pamiętaj, aby wcześniej ich nie myć. Powstałą masę, należy rozrzedzić z niewielką ilością wody, tak aby powstała lepka konsystencja.

Następnie dodaj drożdży i wlej resztę wody. Powstałą miksturę należy odstawić na 2 tygodnie w ciepłe i ciemne  miejscu. Po upłynięciu tego czasu, dolej do mieszaniny jeszcze 10 litrów wody i dokładnie wszystko ze sobą połącz.

Teraz wystarczy podlać wybrany obszar przygotowaną miksturą. Pierwsze grzyby mogą się już pojawić za 2 tygodnie.

Na początku prawdopodobnie będzie ich dosyć mało, jednak z czasem zobaczysz ich coraz więcej. Jednak za rok możesz się spodziewać bardzo bogatych zbiorów.

Przygotowanie grzybów w domu:

Do wykonania takiej hodowli potrzebne Ci będzie jedynie 100 ml mieszanki grzybowej, rozcieńczonej jednym lub dwoma litrami wody. Należy nią podlać przygotowane doniczki i cieszyć się z efektów. Dla większej estetyki wybierz kolorowe doniczki w kwiaty.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!