Jak wyhodować drzewko laurowe w swoim domu na parapecie. Moje już rośnie.

Liść laurowy to niezbędny dodatek, który znajdziemy w każdej kuchni. Dlatego dziś przedstawię Wam sposób jak wyhodować je na własnym parapecie! Dzięki temu mamy zawsze świeże liście na wyciągnięcie ręki!

DRZEWKO LAUROWE NA PARAPECIE – HODOWLA

Przygotowanie nasion

Przed sadzeniem nasion w glebie konieczne jest wertykulacja (częściowe naruszenie integralności skorupy). Aby to zrobić, potrzyj ziarenko papierem ściernym lub podrap nożem.

Następnie mocz je przez kilka dni w ciepłej wodzie. Gdy nasiona spęcznieją, umieść je w filiżance wilgotnego, kalcynowanego piasku w głębokość 1 centymetra.

Przykryj folią i pozostaw do wykiełkowania w ciepłym i jasnym pomieszczeniu. Od czasu do czasu podlewaj piasek. Wraz z pojawieniem się pierwszych kiełków zdejmij folię. Kiedy na roślinie pojawią się 3-4 liście, możesz przesadzić je do doniczki.

Rozmnażanie przez sadzonki

Wyhodowanie liści laurowych z sadzonek wcale nie jest trudne. Wytnij zieloną gałązkę o długości 20–25 centymetrów z krzaka.

Podziel je na sadzonki z dwoma, trzema liśćmi, wybierz dolne liście. Przetnij ukośnie koniec gałązki i potraktuj ją stymulatorem wzrostu korzeni.

 

Posadź łodygę w szklance lub przekrojonej butelce wypełnionej mokrym piaskiem, podlej i przykryj, aby była wysoka wilgotność.

Wskazane jest podlewanie wodą dwa do trzech razy w tygodniu. Ukorzenienie może nastąpić w ciągu 3-4 miesięcy, po tym czasie roślinę można przesadzić do doniczki.

Przesadzanie sadzonek

Napełnij doniczkę warstwą drenażową oraz częścią mchu torfowego, perlitu i dwóch części kompostu. W sklepie możesz też kupić gotowe podłoże przeznaczone na sukulenty. Im większa doniczka, tym wyższy będzie krzak.

Ostrożnie rozprowadź młode pędy systemu korzeniowego w glebie i posyp ziemią. Po przesadzeniu umieść donicę w miejscu, w którym będzie rozproszone oświetlenie lub półcień. Nie wystawiaj go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Pielęgnacja i zbiór

Drzewko laurowe uwielbia wilgotne powietrze. Dlatego spryskuj go wodą lub po prostu umieść pojemnik z wodą w pobliżu doniczki.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!