Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Posadź ogórki wiosną zgodnie z tą metodą, a zbiory będą obfite: 20 kg ogórków z jednej rośliny

Lubisz smak warzyw? Chciałbyś wyhodować świeże ogórki na własnym balkonie?

Nic prostszego, mamy na to sposób! Oto kilka rad, jak cieszyć się świeżymi warzywami i wyhodować z jednego krzaka nawet 20 kg ogórków, w zaciszu własnego balkonu.

Ogórki lubią wilgotne, ciepłe, nasłonecznione i osłonięte od wiatru stanowisko. Idealna temperatura do ich wzrostu to 18 – 30 stopni C.

Możemy je posadzić w skrzynce lub donice, napełnionej do 3/4 wysokości skoszoną trawą, na którą wysypujemy warstwę ziemi.

W tak przygotowanym podłożu, kopiemy dołek o głębokości około 10 cm i umieszczamy w nim naszą sadzonkę, zakopując ją w ziemi.

Przy uprawie ogórków, bardzo ważną rzeczą, jest zapewnienie naszej roślince odpowiedniego poziomu nawilżenia gruntu.

W tym celu możemy wykorzystać 2 litrową, plastikową butelkę. Butelkę napełniamy wodą, zakręcamy, a następnie odwracamy ją i robimy w jej dnie małą dziurkę tak, aby woda mogła swobodnie z niej wypływać.

Butelkę, szyjką do góry, umieszczamy w doniczce lub skrzynce. Musimy tylko pamiętać o uzupełnianiu w niej wody, ponieważ gleba musi być stale nawadniana i wilgotna.

Ogórki są roślinami pnącymi, dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie podpory.

Mogą to być trzy patyki, wbite koło naszej sadzonki, wokół których nasza roślinka przyczepi się za pomocą wąsów, a następnie w miarę wzrostu będzie się po nich pięła do góry, dzięki czemu się nie złamie.

Kolejnym krokiem, jest bardzo obfite podlanie naszej sadzonki wodą. Podlewamy ją taką ilością wody, aby jej poziom znajdował się nad powierzchnią ziemi w której jest posadzona nasza roślinka.

Gdy woda zostanie całkowicie wchłonięta, dostępujemy jeszcze jedną warstwę ziemi… i gotowe! Po wykonaniu wszystkich czynności pozostaje nam tylko czekać, aż nasza sadzonka zaowocuje.

Prawda, że to proste?

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!