Peeling jelit – Pozbądź się kilogramów toksyn z organizmu. Nie myl tego ze środkiem przeczyszczającym.

Reguła dotycząca regularności w wypróżnianiu jelit nie istnieje. Normalny jest zakres mieszczący się pomiędzy 1 a 3 wypróżnieniami w ciągu jednego dnia. Gastrolodzy, choć nie wszyscy, głoszą, że wskazane jest opróżnienie jelit pewien czas po każdym posiłku!

Jedno jest pewne, zatkane jelita przyczyniają się do szybkiego namnażania się bakterii i grzybów, które wywołują różnorodne, przykre choroby układu trawiennego oraz pozwalają przedostać się różnym toksynom do krwi. Jest to niekorzystne dla całego organizmu i znacząco obniża jego wydajność.

Wszystkie narządy, komórki ciała działają wtedy znacznie gorzej niż normalnie. Różnorodne stany zapalane, trądzik, szarość i łuszczenie się skóry również mogą wynikać z nieodpowiedniej częstotliwości ruchu jelit.

Jak wspomóc swoje jelita?

Jeśli Twoje jelita nie działają regularnie, to musisz im w tym pomóc. Ważne jest zwiększenie spożywania błonnika. Sprawdzą się w tym surowe warzywa, otręby i owoce.

Najlepiej jest również pozbyć się z diety białego chleba, mleka i produktów zawierających skrobię. Tutaj nauczysz się również jak stworzyć napój, który w łatwy sposób oczyści Twoje jelita.

Składniki:

  • 3 łyżki nasion lnu
  • 0,5 szklanki płatków owsianych do gotowania
  • 1 jabłko (sprawdzi się też gruszka)
  • 3-4 liście szpinaku
  • 10 sztuk truskawek (lub garść czarnych porzeczek, albo malin)
  • 150 ml wody

Sposób przygotowania:

Zalej płatki owsiane 100 ml wody, dodaj len i pozostaw na noc w lodówce. Rano całość zmiel z użyciem blendera, aby uzyskać gładką masę. Dodaj wszystkie inne składniki i jeszcze raz użyj blendera.

Wypij od razu po skończeniu miksowania. Jeśli część nałożysz na twarz jako maseczkę, to skorzysta na tym również Twoja cera. Codziennie, przez tydzień wypijaj taką mieszankę, a podziękują Ci za to i Twoje jelita i skóra.

Poprawi się także Twoja sylwetka. Dzięki wyjątkowej mocy składników polepszy się jakość Twojego życia.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!