Przywróć mikroflorę jelitową: 3 produkty, które złagodzą setki chorób.

Jak trudno jest spotkać ludzi, którzy nie borykaliby się z problemami z przewodem pokarmowym. Zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie trzustki, kandydoza, zapalenie jelita grubego

Dlatego wielu ucieka się do stosowania probiotyków. Ale po co wydawać pieniądze i dalej pogłębiać problem, ponieważ probiotyki w kapsułkach osiadają w górnej części układu pokarmowego i często nie docierają do jelit. Ale możemy ratować się domowymi sposobami, wprowadzając do diety odpowiednie produkty spożywcze.

produkty fermentowane

Produkty fermentowane

Sfermentowana żywność to żywność wytwarzana w procesie fermentacji. Ta żywność pomaga usprawnić proces trawienia i zrównoważyć produkcję soku żołądkowego.

Warzywa i owoce mają wyjątkową zdolność do poprawy trawienia i usunięcia dyskomfortu związanego ze zwiększoną lub niewystarczającą produkcją soku żołądkowego.

produkty fermentowane

Gdy produkcja kwasu solnego w żołądku jest niska, produkty fermentowane pomagają zwiększyć kwasowość soku żołądkowego. I odwrotnie, gdy wytwarza się zbyt dużo kwasu solnego, sfermentowana żywność pomaga chronić błonę śluzową żołądka i ścianę jelit przed jej działaniem.

Te naturalne probiotyki zwiększają produkcję witamin z grupy B, kwasów tłuszczowych omega-3, enzymów trawiennych, laktazy i kwasu mlekowego, które pomagają zwalczać infekcje.

produkty fermentowane

Zawierają również witaminę K1, niezbędną do wchłaniania wapnia, której sam organizm nie syntetyzuje.

Oto 3 najlepsze produkty zawierające naturalne probiotyki :

Kapusta kiszona 

Należy dodać do niej naturalnej soli (w żadnym wypadku nie jodowanej) przed fermentacją: sól powstrzyma rozmnażanie gnilnych bakterii, dopóki bakterie kwasu mlekowego nie wytwarzają wystarczającej ilości kwasu do ich neutralizacji.

Kiszona kapusta zawiera duże ilości witaminy C, która wzmacnia układ odpornościowy i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek i tkanek.

Ponadto jest pełna witamin A, witamin z grupy B, witamin K. Substancje te zapobiegają występowaniu wielu chorób przewodu pokarmowego, w tym wrzodów trawiennych i wrzodów dwunastnicy. Kapusta zawiera również dużo jodu.

produkty fermentowane

Mieszanka warzyw

W 3-litrowym słoiku ułóż połowę główki grubo posiekanej kapusty, średniej wielkości buraki, pokrojone w cienkie plasterki, garść obranych ząbków czosnku i trochę nasion kopru lub trochę świeżego kopru.Warzywa muszą sięgać nie więcej niż do 2/3 słoika.

Dodaj 1 łyżkę soli, filiżankę serwatki i  wodę, która wypełni słoik do końca. Pozostaw do fermentacji przez 1-2 tygodnie w temperaturze pokojowej, a następnie przenieś warzywa do lodówki.

Jest to bardzo smaczna przekąska, którą można  jeść codziennie.

produkty fermentowane

Kwas buraczany

Pokrój buraki w cienkie plasterki, ale nie na tarce. Umieść buraki w 2-litrowym słoiku, dodaj 1-2 łyżki soli, 5 ząbków czosnku, 1 łyżeczkę kopru i napełnij słoik wodą.

Pozostaw do fermentacji przez 2 do 5 dni w temperaturze pokojowej, a następnie włóż słoik do lodówki.

Pij mieszankę, rozcieńczając ją wodą.Napój ten pomoże wyeliminować różne problemy pracy układu sercowego. Jest używany także do oczyszczania organizmu i stabilizacji pracy jelit.

Napój buraczany jest stosowany w leczeniu przewlekłych zaparć. Usuwa szkodliwe substancje z organizmu, aktywnie oczyszcza je z toksyn. Wyjątkowy napój to również naturalny spalacz tłuszczu.

produkty fermentowane

Oprócz korzyści, jakie produkty sfermentowane przynoszą naszemu zdrowiu, ich przygotowanie nie przysporzy Ci wielu kłopotów i nie zajmie dużo czasu. Więc do dzieła!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!