Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

3 suszone śliwki dziennie to ratunek dla kobiet po 40 roku życia – mają wiele zdrowych właściwości

Suszone owoce są często proponowane jako alternatywa dla słonych i słodkich przekąsek. Dietetycy dobrze wiedzą, że one źródłem wielu cennych witamin i minerałów, dlatego też nie ciężko jest się domyślić dlaczego są one tak często polecane.

Osoby chcące zdrowiej się odżywiać powinny zdecydowanie przyjrzeć się takim owocom, a zwłaszcza suszonym śliwkom. Dlaczego to właśnie na nie warto zwrócić szczególną uwagę? Poniżej lista korzyści, jakie płyną z regularnego spożywania suszonych śliwek.

Śliwka to kobiecy owoc

Dokładnie tak, jak wyżej. Śliwka suszona jest owocem, który może zdziałać cuda dla kobiet, które wstępują w bardzo dojrzały okres życia. Po 40 roku życia masa kostna kobiet wygląda nieco inaczej, niż wcześniej. Co za tym idzie, kobiety tracą po prostu masę kostną, a ratunkiem w tej sytuacji nie zawsze są produkty mleczne.

Nabiał, według badań naukowych, nie może być porównywalny z tym jakie efekty przynosi spożywanie 100 gram śliwek suszonych dziennie. Kobiety, które regularnie spożywają śliwki po roku mogą doczekać się rezultatów, które potwierdzą badania.

Lek na zaparcia

Prócz herbatek ziołowych jest jeszcze jeden naturalny sposób na zaparcia. Śliwki suszone mogą znacznie przyczynić się do poprawy pracy jelit, czego skutkiem będą nieco spokojniejsze wizyty w toalecie. Osoby, które często zmagają się z takim problemem powinny na stałe włączyć suszone śliwki do swojej diety. Efekty będą widoczne w krótkim czasie. Zalecenie to mogą stosować nie tylko panie, ale także panowie.

Suszona śliwka na sprawne serce

Serce jest mięśniem, które z czasem trzeba nieco wspomóc. By zrobić to naturalnie warto włączyć w swoją dietę taki produkty, które zawierają całą masę przydatnych dla serca składników. Potas, polifenole, ale nie tylko to składniki, które można znaleźć w suszonych śliwkach. Przyczynią się one do zachowania sprawności serca na dłużej i to nie wielkim wysiłkiem oraz znikomym wydatkiem.

Piękna figura

Kolejną zaletą spożywania śliwek regularnie jest piękna figura. To właśnie śliwki mogą zadbać o to, że wałeczki nie pojawią się w niepożądanych miejscach. Śliwki pomogą także w walce z nadwagą. Nie trzeba jeść ich całymi garściami, by zdziałały cuda.

Dziennie wystarczy już 5 sztuk, by dostarczyć organizmowi całego zapasu błonnika oraz innych minerałów i składników odżywczych, jakie można znaleźć w suszonych śliwkach. Co ważne, śliwki wpływają na większe wydzielanie soku trawiennego, a także lepszy przepływ żółci. Dzięki pobudzaniu tych drobnych procesów, spożywanie śliwki znacznie przyczynia się do poprawy funkcjonowania całego układu pokarmowego.

Suszone śliwki w kuchni

Suszonych śliwek nie trzeba jeść jako samodzielną przekąskę. Można także włączyć je jako dodatek na przykład do ciast, ale nie tylko. Śliwki można dodać do mięsa, sałatek, a także innych dań na ciepło. Świetnie sprawdzą się także z warzywami. Warto z nimi nieco poeksperymentować.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!