Jeśli masz złe krążenie, zimne stopy i ręce to zły znak. Poznaj proste sposoby, aby temu zaradzić

Pierwsze problemy z krążeniem możemy poznać po zimnych stopach oraz dłoniach. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, a my nie powinniśmy zwlekać z rozwiązaniem tej dolegliwości.

Nieleczone problemy z krążeniem mogą prowadzić do innych chorób, które mogą zagrażać nie tylko naszemu zdrowiu, ale także i życiu.

Warto pamiętać o tym, że problemy z krążeniem pojawiają się stopniowo, dlatego też warto zwracać uwagę nawet na najmniejsze objawy. Wyróżnia się wiele przyczyn takiej dolegliwości, do których zalicza się m.in. zbyt wysokie ciśnienie, zakrzepy, małą aktywność fizyczną, palenie papierosów czy nadużywanie lekarstw.

Najłatwiejszym sposobem na poprawienie krążenia krwi jest zwiększenie ilości pitej wody. Wystarczy już nawet około 8 szklanek wody dziennie, by poprawić transport składników odżywczych i tlenu w krwi. Takie rozwiązanie bardzo często całkowicie eliminuje osłabione krążenie.

Nasze krążenie jest uzależnione także od sposobu odżywiania. Wiele z produktów nam szkodzi i sprawia, że przepływ krwi jest spowolniony.

Dobrym rozwiązaniem jest dodawanie imbiru do potraw lub napojów, ponieważ ten chroni nas przed wieloma chorobami sercowo-naczyniowymi i sprawia, że zmniejsza się ryzyko powstawania zakrzepów w żyłach.

Inne, równie dobroczynne dla naszego krążenia produkty to przykładowo:

  • gorzka czekolada
  • łosoś
  • pomarańcze
  • arbuz
  • czosnek
  • orzechy laskowe
  • nasiona słonecznika
  • tran
  • pieprz cayenne

Spożywanie takich produktów pomoże nam nie tylko z krążeniem, ale także z innymi dolegliwościami, których nie jesteśmy świadomi. Działanie profilaktyczne jest bardzo ważne i pozwala nam uniknąć wielu nieprzyjemnych schorzeń.

Przy poprawie krążenia pomoże nam także aktywność fizyczna. Warto więcej się ruszać, by być zdrowym i wysportowanym. Czasem wystarczy nawet spacer, by poczuć się lepiej, a nasze krążenie wróciło na właściwe tory.

Połączenie zdrowego ruchu, prawidłowego odżywiania i picia odpowiedniej ilości wody jest bardzo przydatne w przypadku słabego krążenia krwi.

Jeśli zauważasz u siebie te objawy, a zalecenia nie do końca ci pomagają, to pamiętaj, by niezwłocznie udać się do lekarza.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!