Sposoby na pajączki – Ty też masz w domu lekarstwo na nie, ale o tym nie wiesz – Stosuj je i zapomnij o brzydkich nogach

Popękane żyłki na nogach są problemem, który dotyka znacznej części z nas. Niestety nie wyglądają one najładniej, a walka z nimi często bywa kłopotliwa.

Pajączki pojawiające się na łydkach najczęściej wynikają z siedzącego trybu życia, nadwagi oraz zmian hormonalnych. Jeżeli masz dość nieestetycznych zmian na nogach, to możesz nie tylko zmniejszyć ich widoczność, ale także całkowicie się ich pozbyć.

Wyróżnia się dwa skuteczne sposoby walki z nimi, które możemy stosować we własnym domu, a ich koszt jest praktycznie zerowy.

Sposób z użyciem zielonych pomidorów

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jakie właściwości posiadają niedojrzałe pomidory. Znajduje się w nich tak zwana solanina, której nie można spożywać, jednak można stosować zewnętrznie.

Ten związek chemiczny dobrze sprawdza się w leczeniu wszelkich zmian skórnych, w tym wspomnianych już pajączków. Wystarczy pokroić zielone pomidory w plasterki i ułożyć je na miejsca dotknięte fioletowymi przebarwieniami.

Ocet jabłkowy

Ocet z jabłek wyróżnia się wieloma właściwościami prozdrowotnymi, a jak się okazuje, jest skuteczny także w walce z pajączkami. Wystarczy wziąć czysty płatek kosmetyczny, nasączyć go octem, a następnie potrzeć zmienione miejsce na skórze.

Taki zabieg powinno stosować się przez 30 dni, co najmniej 3 razy dziennie. Warto jednak pamiętać, by używać tego jedynie na kończynach – użycie octu na twarzy może wywoływać podrażnienia i uczucie pieczenia.

Oba sposoby są niezwykle skuteczne i nie wymagają od nas dużo wolnego czasu. Podziel się poradami ze znajomymi, którzy również borykają się z problemem pajączków.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!