Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

„Penicylina ubogich” – stary przepis, który pomoże skutecznie zwalczyć kaszel i infekcje – pomoże też palaczom

Syrop nazywany „penicyliną ubogich” to stary przepis, który pomoże skutecznie zwalczyć jesienne i zimowe infekcje.

Znały go już nasze babcie i warto aby ta wiedza była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Pomoże zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jest naturalny, pozbawiony sztucznych dodatków i konserwantów. Podstawą tego syropu jest tymianek, który skutecznie leczy kaszel.

Dodatkowo syrop pysznie smakuje, koi oraz wspomaga sen, tak ważny w walce z infekcją. Podstawowe działanie tego syropu polega na usuwaniu z organizmu nadmiaru śluzu oraz łagodzeniu napadów kaszlu. Jest również znakomitym wsparciem w walce ze stanami zapalnymi. Skutecznie łagodzi także, jakże irytujące, drapanie w gardle.

Skąd się biorą lecznice własności tego syropu?

Tymianek uważany jest za jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków. Działa dezynfekująco oraz antyseptycznie. Od dawna stosowany jest w walce z problemami trawiennymi, chorobami dróg oddechowych oraz przeziębieniami.

Pomaga również osobom, które borykają się z astmą czy zapaleniem oskrzeli. Z jednej strony ułatwia usuwanie nadmiaru śluzu, z drugiej zmniejsza suchość w gardle. Może również działać wspomagająco w leczeniu zapalnie oskrzeli czy astmie.

Aby przygotować syrop potrzebujesz:

  • opakowanie suszonego tymianku,
  • 200g cukru,
  • 250 ml wody,
  • 3 łyżki kwiatu malwy (opcjonalnie) – dodatkowo wzmocnią one działanie syropu.

Wykonanie:

Wodę z cukrem zagotuj, a następnie gotuj na mały ogniu przez około 20 minut. Zdejmij garnek z palnika i nieco ostudź. Wsyp opakowanie suszonego tymianku oraz kwiaty malwy, jeśli chcesz ich użyć. A następnie miksturę ostudź całkowicie.

Syrop odcedź i przelej do butelki. Stosuje jedną łyżeczkę 3-4 razy dziennie.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!