Liście na nadciśnienie – Kto ma je w ogrodzie, nie musi martwić się wysokim ciśnieniem, żylakami czy alergiami

Winorośl, kto ma ją w ogrodzie, nie musi martwić się takimi schorzeniami jak nadciśnienie, żylaki, a nawet alergie. Liście najlepiej stosować wiosną.

W takich krajach jak Grecja, Włochy, Albania czy Francja ludzie doskonale znają właściwości liści winogrona i jakie korzyści mogą z nich czerpać. Często są one wykorzystywane w medycynie tradycyjnej, ale bardzo chętnie używane są też jako składnik diety.

Właściwości winorośli:

• działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo
• wzmacniają odporność
• działają przeciwnowotworowo
• obniżają ciśnienie krwi,
 wspierają naczynia krwionośne i oczyszczają krew
• spowalniają proces starzenia się
• oczyszczają nerki i
 układ moczowy

W jaki sposób używać winorośli?

Licie winogrona możemy dodawać do sałatek, koktajlów oraz na kanapki w postaci surowej. Doskonałe są też ugotowane i również w ten sposób zachowują wiele swoich właściwości.

Przykładem mogą być gołąbki, gdzie zamiast liści kapusty, wykorzystujemy liście winogron albo zupa z dodatkiem tych liści. Świetnie sprawdzą się też w dżemach, udoskonalą smak.

Poza dodawaniem do potraw bardzo dobrym rozwiązaniem jest też napar z suszonych liści. Taka herbata pomaga przy przeziębieniu oraz grypie.

Wystarczą dwie łyżeczki suszu, 200 ml wody, zaparzać około czterech minut i gotowe. Pijąc napar regularnie, można uchronić się przed takimi chorobami jak cukrzyca czy nadciśnienie.

Wspomagają również pracę jelit i wątroby. Wystarczy pić jeden raz dziennie w sezonie grypowym i nie trzeba martwić się zachorowaniem.

Wywar z winorośli sprawdza się również przy problemach ze skórą. Radzi sobie z obrzękami, zaczerwienieniami, podrażnieniami i swędzeniem. Kąpiel z dodatkiem liści doskonale wspomaga walkę w leczenie zapalenia skóry.

Bardzo dobrze działają też okłady z liści winogron, wykorzystuje je się tak samo, jak liście kapusty. Lekko ubić i nałożyć na bolące, opuchnięte miejsce.

Kiedy doskwiera ból kolan, zastosuj opatrunek z liści. Zagotuj około 30 liści w 500 ml wody i pozostaw do zaparzenia przez około 15 minut w zamkniętym naczyniu.

Następnie namocz gażę w wywarze, ułóż na niej liście i owiń bandażem. Cały opatrunek przykryj folią oraz ciepłym ręcznikiem i tak połóż się spać. W razie potrzeby powtórz zabieg.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!