Lekarze ukłonili się przed młodym pacjentem, który umarł na raka – Dziecko stało się bohaterem

Każde dziecko marzy o tym aby zostać superbohaterem, na wzór uwielbianych postaci z bajek.

Życie nie zawsze jednak pisze kolorowe scenariusze. Jedenastoletni Liang Yaoyi pochodzący z prowincji Guangdong co prawda stał się bohaterem dla tamtejszej ludności, jednak niejako dopiero po swojej śmierci. Młody chińczyk zmagał się z nowotworem mózgu. Cierpiał na niego odkąd skończył dziewięć lat i żadne praktyki lecznicze nie były w stanie go uzdrowić.

Kiedy zdał sobie sprawę z tego, że nie powróci już do zdrowia, wyznał swojej matce, iż chce zostać dawcą narządów. Najprawdopodobniej dowiedział się o takiej możliwości w szkole. Powiedział także wzruszające słowa, że widział ludzi, którzy czynią dobro i on również chce zostać wspaniałym dzieckiem.

Kiedy chłopiec zmarł, miało to miejsce szóstego czerwca, lekarze pobrali od niego nerki oraz wątrobę, które zostały przeszczepione oczekującym. Operacje zakończyły się powodzeniem.

Personel, który obcował z Liangiem w szpitalu nie krył wzruszenia i na znak szacunku oddał mu pokłon, z czego zachowało się zdjęcie, obiegające obecnie cały świat. Ten mały człowiek stał się bohaterem, tak  jak sobie wymarzył, dając życie innym ludziom.

Zapotrzebowanie na przeszczepy jest bardzo wysokie.

Co dwie sekundy ktoś w Stanach Zjednoczonych potrzebuje krwii, potrzeba więc 41 000 osób dziennie, które oddadzą swą krew niosąc pomoc innym. Krew przetaczana jest osobom, które uległy wypadkom ale również cierpiącym na choroby sierpowate oraz nowotwory.

Na terenie USA codziennie odbywa się blisko 49 przeszczepów szpiku kostnego. To jednak nie wystarcza. Co godzinę ktoś umiera z powodu raka krwi a nowe osoby są diagnozowane co około cztery minuty.

Na liście oczekujących na przeszczep organów znajduje się w Stanach Zjednoczonych 100 tysięcy osób. Każdego dnia umiera ich osiemnaście, nie doczekawszy na swoją kolej.

To bardzo przykre informacje. Dobrą wiadomością jest jednak to, że każdy może zrobić coś aby to zmienić. Każdy z nas może stać się bohaterem, jak mały Liang. Wystarczy zarejestrować się jako dawca szpiku, oddać krew lub wyrazić zgodę na pośmiertny przeszczep organów.

Pomocą jest także powiadomienie znajomych o tych możliwościach aby i oni mogli stać się bohaterami.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!