Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Domowe triki ratunkowe na idealnie czystą kuchnię, które każda kobieta musi poznać

Sprzątanie kuchni nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Z racji tego, że w tym miejscu gotujemy, spotykamy się tutaj z największymi zabrudzeniami, które często ciężko domyć zwykłymi detergentami.

Dzisiaj pokażę ci kilka ciekawych trików, które pomogą ci zadbać o porządek w twojej kuchni. Gwarantuję ci, ze sprzątanie będzie jeszcze łatwiejsze, a ty nie będziesz zmagać się z wiecznym bałaganem.

Jak pozbywać się tłuszczu?

Kratki grillowe to prawdziwe siedlisko sadzy i tłuszczu. Czyszczenie ich jest niesłychanie trudne i frustrujące. Aby wyczyścić ten element w szybki i łatwy sposób, musisz zacząć od zdemontowania kratki. W międzyczasie możesz przygotować specjalny roztwór składający się z soli, kwasku cytrynowego oraz wody.

Do takiej mikstury wkładamy grillową kratkę na mniej więcej 15 minut. Po minionym czasie tłuszcz powinien zniknąć, a jeśli nie, to z łatwością usuniesz go za pomocą zmywaka. Jeżeli zabrudzenia są bardzo duże, to warto zagotować kratkę w przygotowanym roztworze.

Działanie aktywnego węgla

Drugim sposobem na czystą kuchnię jest nic innego niż aktywny węgiel. Ten produkt pomoże w bardzo szybkim czasie umyć garnki i patelnie, które się przypaliły.

Wystarczy, że kilka tabletek zmielisz do formy proszku, a następnie umieścisz na przypalonym miejscu. Po upływie 20 minut dodaj trochę wody, a po kolejnych 10 minutach umyj naczynie i ciesz się kuchennymi sprzętami, które wyglądają jak nowe.

Łatwe czyszczenie lodówki

Trzymanie w lodówce różnych produktów sprawia, że po pewnym czasie przechodzi ona nieprzyjemnymi zapachami. Aby zniwelować nieładny zapach, przygotuj roztwór wody i octu w proporcjach 1:1. Takim produktem umyj całą lodówkę i pozostaw ją pusta na kilka godzin, by dobrze wywietrzała.

Czyszczenie kuchennych płytek

Kuchenne płytki wiecznie pokryte są warstwą tłuszczu, zwłaszcza te znajdujące się nad kuchenką gazową. Aby szybko i skutecznie pozbyć się brudu, musisz przygotować odpowiednią mieszankę składającą się z 4 łyżek boraksu, 100 ml amoniaku oraz 100 ml octu.

Wszystkie te składniki należy rozpuścić w 4 litrach ciepłej wody. Po takim czyszczeniu płytki będą lśnić jak nowe.

Kuchenne szafki

Tłuszczem pokryte są także fronty szafek, które nie wyglądają estetycznie. Aby dokładnie je wyczyścić i się nie zmęczyć, warto zrobić mieszankę składającą się z oleju roślinnego i sody w równych proporcjach. Szafki będą nie tylko czyste, ale także lśniące.

Czyszczenie kosza

Większość z nas zmienia jedynie worku w koszu, ale go nie myje. Trzeba jednak pamiętać, że na jego dnie może osadzać się brud oraz może unosić się nieładny zapach.

Aby skutecznie umyć kosz na śmieci, warto wymieszać lód z wodą i octem. Taka mieszanka musi zostać umieszczona w wiadrze. Gdy lód stopnieje, trzeba opłukać kosz pod bieżącą wodą.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!