Domowe drzewko laurowe – Jak łatwo i bezproblemowo uprawiać je na parapecie. Własne liście na wyciągnięcie ręki.

Jak prosto uprawiać drzewko laurowe na domowym parapecie? Własnej roboty liście laurowe!

Liść laurowy jest jedną z najstarszych roślin na ziemi. W starożytnej Grecji wieńce wykonane z liści laurowych były wyróżnieniem dla zwycięzców w igrzyskach olimpijskich. W dodatku liście laurowe to znakomita przyprawa w kuchni!

Jakie są sekrety uprawy liści laurowych w domu?

Przekonacie się, że uprawa tej rośliny jest bardzo łatwa, ponieważ nie wymaga ona specjalnej pielęgnacji i bardzo dobrze się czuje na domowym parapecie!

Przygotowanie do zasadzenia rośliny

Są dwa sposoby uprawy liści laurowych: można zakupić sadzonkę albo nasiona. Drzewko laurowe można kupić w prawie każdym sklepie ogrodniczym.

Obserwacja kiełkujących nasion może i jest dłuższym procesem, ale jakże ekscytującym! Istotne jest odpowiednie przygotowanie nasion do kiełkowania. Jak dobrze to zrobić?

Najpierw umieść nasiona w roztworze nadmanganianu potasu na około 2-4 dni, w celu zabicia szkodliwych mikroorganizmów.

Zawiń je w zwilżoną gazę i pozostaw na 5 dni. Codziennie zwilżaj je wodą w temperaturze pokojowej. Jak pojawią się pierwsze pędy, od razu umieść je w przygotowanej glebie. Głębokość dołów powinna wynosić maksymalnie 1 cm.

Następnie przykryj doniczkę folią spożywczą, w celu zachowania ciepła i odpowiedniej wilgotności gleby. Pamiętaj je codziennie wietrzyć. Gdy pojawią się pierwsze kiełki, odklej folię.

Sadzenie rośliny

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!