Dlaczego ręce drętwieją: 7 groźnych chorób, z tym związanych. Lepiej tego nie bagatelizować

Na pewno przytrafiło Ci się to nie jeden raz – poczucie utarty wrażliwości ręki lub nogi, wraz z którym pojawia się nieprzyjemne mrowienie, pieczenie, a nawet ból.

Drętwienie, bo to o nim mowa, jest wywoływane przez zaburzenia w dopływie krwi do kończyn z powodu kompresji naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Taki stan jest najczęściej wywoływany przez długotrwałe pozostawanie w jednej pozycji i czucie w rękach lub nogach powraca szybko po rozpoczęciu przesuwania czy zmianie ułożenia ciała.

Drętwienia doświadcza każdy, ale jeśli powtarza się ono często i nie ustępuje przez dłuższy czas powinno stanowić powód do niepokoju o zdrowie, gdyż może być objawem poważnych chorób.

Zespół cieśni nadgarstka

To powszechne schorzenie wśród osób, które wykonują monotonną pracę ręczną. Dotyka ono takich grup zawodowych jak szwaczki, programiści, muzycy.

Powtarzające się ruchy palców powodują obrzęk ścięgien przechodzących przez wąski tunel nazywany cieśnią nadgarstka. Ucisk znajdujących się tam nerwów wywołuje drętwienie i mrowienie palców, odczuwane szczególnie w nocy lub nad ranem.

Zakrzepica żył kończyn

Zaburzenia prawidłowego przepływu krwi prowadzą do powstawania zakrzepów, które blokują drożność żył. Zakrzepy spowalniają przepływ krwi i zakłócają dostarczanie do kończyny substancji niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania.

Zakrzepicy często towarzyszą obrzęki ….

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!