Dlaczego ręce drętwieją: 7 groźnych chorób, z tym związanych. Lepiej tego nie bagatelizować

Zakrzepicy często towarzyszą obrzęki oraz inne poważne powikłania (zgorzel, separacja skrzepliny), które nieleczone mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet prowadzić do śmierci.

Osteochondroza 

Drętwienie rąk, bóle głowy i problemy z koordynacją mogą być wywoływane przez uszkodzenia nerwów wynikające z nieprawidłowości kręgosłupa szyjnego, czyli osteochondrozę.

Do czynników ryzyka wystąpienia tego schorzenia należą między innymi siedzący wady postawy, warto więc monitorować swoją postawę i wykonywać gimnastykę korekcyjną. W razie jakikolwiek wątpliwości należy odwiedzić lekarza, który zidentyfikuje patologię i wdroży odpowiednie leczenie.

Niedokrwistość

Zmniejszona liczba czerwonych krwinek lub obniżenie stężenia hemoglobiny we krwi bywa trudna do wykrycia, jej objawy łatwo przypisać przemęczeniu. Jednym z wielu sygnałów występowania niedokrwistości może być właśnie uczucie drętwienia.

Stwardnienie rozsiane

Uszkodzenie błon nerwowych mózgu i rdzenia kręgowego prowadzi do naruszenia przepływu impulsów nerwowych. W wyniku tego pojawiają się zaburzenia czucia, a wśród nich drętwienie.

Neuralgia splotu ramiennego

To jeden z rodzajów nerwobóli, w tym przypadku pojawiający się w okolicach barku. Ból często nasila się przy wykonywaniu ruchów ręką i głową, wywołując uczucie drętwienia w ramieniu.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!