Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Kosmetyczka radzi: Cenne domowe sposoby na piękne stopy. Dzięki nim moje stopy są w świetnej kondycji

Zadbaj o swoje stopy!

Stopy potrzebne są nam do chodzenia, biegania i ogólnego przemieszczania się. Utrzymują one ciężar naszego ciała, stanowią podparcie i amortyzację.

Tak naprawdę w ogóle o nich nie myślimy i o nie nie dbamy – do czasu, kiedy poczujemy ból. A ból stóp zdarza się każdemu i towarzyszy nam często – od uszkodzeń, urazów i kontuzji aż po zwyrodnienia.

Zdarza się, że stopy bolą, bo są nadmiernie przeciążone i potrzebują odpoczynku i relaksu. Zdarza się także, że problemy ze stopami wynikają z źle dobranego obuwia.

Zadbaj o prawidłowe nawilżenie stóp

W tym celu stosuj specjalne wygładzające i nawilżające kremy i emolienty, lanolinę, wazelinę, glicerynę, ale z zachowaniem zasady, że nie wcieramy ich w miejsca pomiędzy palcami. To mogłoby skutkować rozwojem ewentualnej grzybicy.

Mocz stopy w ciepłej wodzie

Wystarczy, że raz w tygodniu przez kwadrans będziesz moczyć w ciepłej wodzie stopy, aby zachować uczucie komfortu. Warto dodać do niej kilka kropel olejków eterycznych, naparów ziołowych czy chociażby zawsze dostępna pod ręką sól.

Rób systematyczne peelingi

Martwą warstwę naskórka ścieraj pumeksem lub peelingami, zawsze po wcześniejszym moczeniu stóp w ciepłej wodzie.

Staraj się mieć zawsze suche stopy

W tym celu noś naturalne, skórzane buty, które oddychają, noś je naprzemiennie z innymi i pamiętaj o każdorazowym wycieraniu do sucha ręcznikiem po kąpieli.

Ból stopy w obrębie palców

Ból stopy to dolegliwość, której przyczyny mogą być miejscowe, związane z samą stopą, ale i związane z różnymi chorobami. W pierwszym przypadku dolegliwości bólowe mogą się pojawić po całym dniu spędzonym w niewygodnych, źle dopasowanych butach oraz tych na obcasie .

Ból palców u nóg

Gdy bolą nas palce i okolice paznokci, możemy podejrzewać, że dopadły nas

  • nagniotki – to stwardnienia powstające na stawach palców. Dzieje się tak na wskutek długotrwałego ucisku. Nagniotki bardzo bolą podczas chodzenia;
  • wrastający paznokieć – nieprzyjemny ból i dyskomfort przez to, że bok paznokcia wbija się w skórę;
  • haluksy – podczas chodzenia pojawia się ból głównie na podeszwie, bo paluch odchyla się w stronę pozostałych palców  i obciąża stopę. Kończy się deformacją całej przedniej części stopy;
  • paluch biegacza – ból, któremu towarzyszy obrzęk. Paluch biegacza występuje podczas gdy przenosimy masę ciała na chorą kończynę.

Jak zniwelować ból w obrębie palców u stóp?

Przygotuj miskę, sól, nic dentystyczną, bandaż, preparat antyseptyczny. Następnie mocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Proporcje – na litr wody łyżka stołowa soli. Rób to minimum przez kwadrans.

Teraz owiń lekko pod paznokciem nić dentystyczną i unieś lekko do góry. Miejsce, które boli najmocniej podczas tego domowego zabiegu spryskaj antyseptycznym preparatem i owiń bandażem. Powtarzaj ten proces tak długo, aż przyniesie wyraźną ulgę.

Nie bagatelizuj bolących miejsc

Nie bagatelizuj bolących miejsc, ponieważ mogą oznaczać poważne choroby i schorzenia, takie jak: ucisk na nerwy, przewlekla niewydolność żylna, miażdżyca kończyn dolnych, dna moczanowa, zwyrodnienia stawów, cukrzyca, przeróżne neuropatie.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!