Jak usunąć żylaki domowymi sposobami – babcine metody zawsze najlepsze. Od dawna cieszę się ładnymi nogami

Domowe sposoby na żylaki – jak skutecznie je zwalczyć i cieszyć się pięknymi nogami?

Żylaki to uciążliwy i nieprzyjemny pod względem estetycznym problem dotykający ludzi niezależnie od płci. Jest to powszechnie występujące schorzenie – według badań na żylaki cierpi około 45% mężczyzn oraz ponad połowa kobiet.

Szczególnie kobiety w ciąży oraz osoby obojga płci powyżej 50 roku życia są narażone na pojawienie się żylaków.

Przed podjęciem decyzji o kuracji farmaceutycznej bądź chirurgicznej (chirurgia laserowa) warto zapoznać się z naturalnymi, domowymi metodami na zwalczenie żylaków. Co ważne, metody te nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Oto niektóre z domowych sposobów:

Ocet jabłkowy, które może poprawić przepływ krwi w organizmie i oczyścić organizm z niepożądanych substancji.

Jak to zrobić? Wystarczy przez okres 2 miesięcy (2 razy dziennie – przed snem oraz rano) zaaplikować ACV na skórze i delikatnie rozmasować.

Regularne nacieranie octem ACV powinno pomóc w zmniejszeniu nabrzmiałych żył. Innym rozwiązaniem jest picie roztworu octu jabłkowego i wody (w relacji 2:1) dwa razy dziennie przez okres 1 miesiąca;

Czosnek

Jest to bardzo skuteczna metoda służąca m.in. do zmniejszania stanu zapalnego. Stosowanie czosnku pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu i znacznie poprawia krążenie krwi.

W tym celu należy pokroić 6 ząbków czosnku i włożyć je do szklanego słoika. Następnie dodać sok pomarańczowy (z 3 pomarańczy) oraz oliwę z oliwek (2 łyżki) i tak zmieszane składniki pozostawić na około 12 godzin).

Następnie – aby upewnić się, że składniki zostały wystarczająco zmieszane – należy potrząsnąć naczyniem. Wystarczy nanieść kilka kropli uzyskanej w ten sposób mieszaniny na obrzmiałe miejsce i masować skórę przez kwadrans.

Po zakończeniu tej czynności trzeba owinąć skórę szmatką z bawełny i pozostawić na noc. Zabieg należy powtarzać każdego dnia przez kilka miesięcy.

Nakładanie na skórę pokrytą żylakami 3 razy w ciągu dnia ściereczki uprzednio zamoczonej w roztworze z oczaru wirginijskiego.

Nakładanie na żylaki nagietka (po zaparzeniu go wraz z wodą).

Nakładanie na obrzmiałe żyły natki pietruszki z dodatkiem olejku eterycznego. Regularnie wykonywane ćwiczenia, dbanie o prawidłową wagę. Obniżanie ciśnienia krwi.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!