Domowa maseczka na twarz na zmarszczki na twarz, Jestem zachwycona skutecznością, skóra stała się promienista

Nie od dziś wiadomo, że zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej marzy o atrakcyjnie wyglądającej cerze.

Aby taką posiadać, należy o nią dbać. Pomocne mogą być różnego rodzaju maseczki, takie jak na przykład ta z kurkumy. Jej przygotowanie nie należy do szczególnie trudnych, bo przepis na ten domowy kosmetyk jest banalnie prosty.

Jakie składniki będą potrzebne?

Lista składników niezbędnych nam do przygotowania maseczki kurkumowej nie jest dość długa ani szczególnie skomplikowana. Niezbędne będą nam takie składniki jak:

  • dwie łyżki mąki, na przykład z ciecierzycy
  • łyżka kurkumy
  • niewielka ilość wody

Skompletowanie tych składników nie jest szczególnie trudne, bo znajdziemy je w niemal każdym sklepie spożywczym.

Jak należy przygotować maskę z kurkumy?

Przygotowanie maski z kurkumy nie jest jakoś szczególnie trudne. Pierwszym krokiem jest zmieszanie ze sobą kurkumy oraz mąki z cieciorki. Później wystarczy dodać do mąki wodę. Dzięki wymieszani ze sobą wszystkich składników powstanie pasta, która posłuży do nałożenia na skórę twarzy.

Maska wymaga nałożenia na starannie oczyszczoną skórę twarzy. Należy zastosować cienką warstwę kosmetyku i masować nim skórę przez mniej więcej dwie minuty. Po upływie tego czasu należy spłukać kosmetyk ze skóry twarzy. Warto zaznaczyć, że skład maseczki z kurkumą może być modyfikowany.

Posiadaczki skóry tłustej mogą być zadowolone, jeżeli dodadzą do maski parę kropli wyciągu z lawendy wąskolistnej. Jeżeli jednak mamy skórę suchą, najlepszym z możliwych rozwiązań może okazać się dodatek kilku kropel wyciągu z kwiatów wiśni.

Maseczkę z kurkumy należy stosować systematycznie, najlepiej raz w tygodniu. Jedynie wówczas będzie można dostrzec w pełni satysfakcjonujące nas rezultaty. Wskazana jest cierpliwość, bo rezultatów nie dostrzeżemy od razu. Powinny pojawić się one po kilku tygodniach stosowania tego domowego kosmetyku.

Cera powinna stać się bardziej matowa. Będzie również pojawiać się na niej zdecydowanie mniej uciążliwych przebarwień i niedoskonałości. Ponadto, dzięki masce z dodatkiem kurkumy, nasza skóra zyska zdrowy i bardzo promienny wygląd.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!