Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

7 sygnałów, które mogą wskazywać problemy z nerkami. Nie bagatelizuj ich

Nerki są jednymi z najważniejszych organów w organizmie każdego człowieka, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważną funkcję pełnią.

Zlokalizowane wewnątrz ciała, wielkością odpowiadają zaciśniętej pięści. Ich podstawową funkcją jest pozbywanie się z organizmu zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii, uczestniczą także w utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej organizmu człowieka.

Jeśli nerki stracą zdolność wydajnego filtrowania szkodliwych produktów przemiany materii pojawiają się kłopoty ze zdrowiem. Choroby nerek początkowo mogą nie dawać żadnych niepokojących symptomów, dlatego warto regularnie dbać o swoje zdrowie oraz wykonywać badania laboratoryjne.

Do najczęściej występujących schorzeń nerek zaliczyć należy niewydolność nerek, kłębuszkowe zapalenie nerek, kamice i torbiele nerek. Słuchając i obserwując swoje ciało można w prosty sposób zauważyć czy niepokojące symptomy nie świadczą o upośledzeniu czynności tak ważnego narządu jakim są nerki.

Dolegliwości bólowe

W przypadku problemów z nerkami pojawiać się mogą dolegliwości bólowe w okolicach nerek a zwłaszcza w okolicy lędźwiowej. Symptomy te mogą być sygnałem do diagnozy kamieni nerkowych a także niewydolności nerek.

Problemy z koncentracją, zawroty głowy

Problemy z pamięcią i koncentracją, nawracające dolegliwości bólowe i zawroty głowy są objawem niewystarczającego dotlenienia organizmu. To także objaw zbyt małej ilości krwi docierającej do mózgu. W połączeniu z innymi objawami może świadczyć o problemach z narządem jakim są nerki.

Specyficzny posmak w ustach

Posmak ma najczęściej metaliczny smak, często towarzyszy mu nieświeży oddech. Niewłaściwe funkcjonowanie nerek (a w tym brak sprawnej filtracji ubocznych produktów przemiany materii) może objawiać się właśnie w ten sposób.

Problemy skórne

O problemach z nerkami mogą świadczyć zmiany skórne które wcześniej nie stanowiły problemu. Jest to wynik braku odpowiedniej filtracji narządu której skutkiem jest nagromadzenie toksyn w organizmie.

Płytki i przerywany oddech

Wiele osób borykających się z chorobami nerek uskarża się na płytki, krótki i przerywany oddech. Jest on spowodowany niedostatecznym dotlenieniem komórek organizmu za które odpowiedzialne są nerki. Często towarzyszy temu szybsze męczenie się, brak możliwości uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Problemy z poceniem się

Pocenie się jest naturalnym objawem organizmu, jednak jeśli nerki nie pracują prawidłowo pojawia się problem nadmiernego pocenia.

Nagromadzone płyny nie są w stanie zostać usunięte w całości przez nerki, dlatego organizm szuka innych sposobów ich pozbycia się. Pocenie się najczęściej występuje w okolicach twarzy, na twarzy oraz kończynach górnych i dolnych.

Zmiany w moczu

Wszystkie zmiany w kolorze i konsystencji moczu powinny być jak najszybciej konsultowane z lekarzem. Obawy powinno wzbudzić oddawanie moczu w małych ilościach (mimo odpowiedniej ilości wypijanych płynów), zbyt ciemny kolor moczu i jego pienienie się. Często towarzyszą temu dolegliwości bólowe – występujące podczas oddawania moczu, uczucie ucisku oraz pieczenia.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!