7 sygnałów, które mogą wskazywać problemy z nerkami. Nie bagatelizuj ich

Nerki są jednymi z najważniejszych organów w organizmie każdego człowieka, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważną funkcję pełnią.

Zlokalizowane wewnątrz ciała, wielkością odpowiadają zaciśniętej pięści. Ich podstawową funkcją jest pozbywanie się z organizmu zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii, uczestniczą także w utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej organizmu człowieka.

Jeśli nerki stracą zdolność wydajnego filtrowania szkodliwych produktów przemiany materii pojawiają się kłopoty ze zdrowiem. Choroby nerek początkowo mogą nie dawać żadnych niepokojących symptomów, dlatego warto regularnie dbać o swoje zdrowie oraz wykonywać badania laboratoryjne.

Do najczęściej występujących schorzeń nerek zaliczyć należy niewydolność nerek, kłębuszkowe zapalenie nerek, kamice i torbiele nerek. Słuchając i obserwując swoje ciało można w prosty sposób zauważyć czy niepokojące symptomy nie świadczą o upośledzeniu czynności tak ważnego narządu jakim są nerki.

Dolegliwości bólowe

W przypadku problemów z nerkami pojawiać się mogą dolegliwości bólowe w okolicach nerek a zwłaszcza w okolicy lędźwiowej. Symptomy te mogą być sygnałem do diagnozy kamieni nerkowych a także niewydolności nerek.

Problemy z koncentracją, zawroty głowy

Problemy z pamięcią i koncentracją, nawracające dolegliwości bólowe i zawroty głowy są objawem niewystarczającego dotlenienia organizmu. To także objaw zbyt małej ilości krwi docierającej do mózgu. W połączeniu z innymi objawami może świadczyć o problemach z narządem jakim są nerki.

Specyficzny posmak w ustach

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!