Skrobia, 3 serwetki i … za godzinę będziesz mieć prawdziwe arcydzieło na swoim stole!

Nadchodzi Wielkanoc a z nią bardzo dużo przygotowań do Świat, spieszę dlatego z pomocą na szybki i efektowny sposób na piękne i oryginalne pisanki!

Jeśli masz już dość zwykłych barwników i banalnych naklejek, nadszedł czas, aby rozpocząć kreatywne zdobienie jaj na Wielkanocny stół.

Decoupage jaj

BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ

  • jajka na twardo (białe)
  • 2 łyżeczki skrobi
  • woda
  • chusteczki do decoupage
  • barwniki spożywcze (złoto, srebro)

SPOSÓB WYKONANIA

1. Weź serwetkę z małym wzorem. Zdejmij dwie dolne warstwy z serwetki – nie będziesz ich potrzebować i wytnij małe kawałki z jednej pozostałej warstwy.

2. Zacznij rozprowadzać motywy na powierzchni jajka za pomocą pędzla i wody. Bardzo ważne jest, aby spróbować wygładzić wszystkie fałdy jak najdokładniej.

3. Teraz przejdź do przygotowania pasty skrobiowej. Użyłam skrobi kukurydzianej, ale możesz też wziąć ziemniaczaną.W małym pojemniku zmieszaj skrobię z 50 g wody, włóż mieszaninę na mały ogień i podgrzewaj przez minutę. Okresowo mieszaj przyszłą pastę łyżeczką.

Po rozprowadzeniu wszystkich motywów na jajku, posmaruj je pastą, użyj do tego celu pędzelka. Pozostaw do wyschnięcia. Zamiast skrobi można użyć tez ubitego białka.

4. Gdy wszystkie jaja są całkowicie suche (10-15 minut), pokryj je warstwą dekoracyjną, czyli barwnikiem spożywczym wymieszanym z odrobiną wody.Wysusz jajka najlepiej na kratce.

Tak wyglądają moje gotowe pisanki.

 

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!