Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Jak usunąć zmarszczki starcze. Metoda na zlikwidowanie oznak starzenia się i odzyskanie młodego wyglądu

Nowoczesna kosmetologia coraz częściej czerpie z bogatego źródła matki natury, zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki mające likwidować oznaki starzenia się skóry.

Jednym z najwspanialszych darów natury jest bez wątpienia sól morska. Można ją znaleźć w różnego rodzaju kremach, balsamach i tonikach. Sól idealnie nadaje się do skóry problematycznej.

Drogi zabieg w salonie, czy tanie domowe SPA? Zobacz jak wykorzystać dobroczynne działanie soli morskiej na skórze, w zaciszu własnego domu.

Sól morska składa się głównie z potasu, żelaza, siarki, bromu oraz sodu. Ta niezwykła mieszanka składników odżywczych wzbogaca komórki w tlen, pomaga pozbyć się problemów skórnych dzięki zapobieganiu infekcjom, a przede wszystkim mobilizuje ciało do produkcji melaniny, przez co stanowi doskonałą broń do walki ze zmarszczkami.

Maseczki na twarz z wykorzystaniem soli morskiej

Maseczka wygładzająca – aksamitny dotyk

Jedną łyżkę soli morskiej wymieszać z łyżką śmietany, kefiru oraz miodu, wszystko bardzo dokładnie wymieszać. Maseczkę nałożyć na około 15 minut, po upływie tego czasu spłukać, nałożyć ulubiony krem i cieszyć się jedwabistą skórą.

Maska przeciwzmarszczkowa – moc młodości

Łyżkę oliwy z oliwek i dwie łyżki miodu o płynnej konsystencji, wymieszać z łyżką zmielonej soli morskiej. Nałożyć na skórę na 15 minut, po czym spłukać i zaaplikować serum odżywcze lub krem. Regularne stosowanie maseczki powinno przynieść zadowalające rezultaty.

Maseczka odżywiająca skórę – świetlisty blask

Łyżkę płynnego miodu wymieszać z solą morską, ubić żółtko z łyżką kaszy manny, nałożyć na twarz, po upływie 15 minut spłukać.

Maseczka na pozbycie się wągrów – perfekcyjne oczyszczenie

Sól morską, sodę oraz kefir połączyć ze sobą w takich ilościach, by całość stanowiła dość gęstą masę. Maseczkę nałożyć na miejsca dotknięte wągrami, spłukać po 10 minutach.

Z masek najlepiej korzystać nie częściej niż 2 razy w tygodniu, w celu wzmocnienia efektu warto płukać twarzy wodą z dodatkiem soli morskiej. Słona płukanka nie jest jednak wskazana w przypadku otwartych ran na skórze, ropnych wyprysków, a także przy suchej i wrażliwej cerze.

You might also like

Comments are closed.