Niezwykle skuteczny syrop na kaszel dla dorosłych i dzieci, przepis polecony przez znajomego lekarza

  W okresie jesienno – zimowym, kiedy ilość zachorowań wzrasta, warto mieć pod ręką dobry syrop na kaszel, który niekoniecznie musi pochodzić z apteki. Każdy z nas może samodzielnie przyrządzić domowy syrop na kaszel, który jest bardzo skuteczny i będzie doskonałym wsparciem dla całej rodziny.

Składniki:

  • 4 łyżki miodu,
  • 0,5 kg marchwi,
  • 2 łyżeczki świeżo posiekanego imbiru.

Marchew w pierwszej kolejności obieramy i kroimy w kostkę. Całość umieszczamy w garnku i zalewamy wodą w garnku, po czym wstawiamy to na ogień. Marchewkę należy gotować do takiego momentu, aż będzie ona całkowicie miękka.

Dodajemy imbir do marchwi i cała masę miksujemy dokładnie blenderem. Masę należy odstawić do ostygnięcia. Po tym czasie do całości dodajemy miód i po raz kolejny całość dokładnie mieszamy/miksujemy.

Tak przygotowany syrop warto przełożyć do słoiczka, który należy umieścić w lodówce. Syrop zawsze będzie pod ręką, kiedy przeziębienie będzie chciało przejąć kontrolę nad naszym zdrowiem.

Syrop należy spożywać każdego dnia w ilościach od 3 do 4 łyżek. Dzięki temu już po dwóch dniach będzie można pozbyć się kaszlu. Ten domowy syrop bazujący na najzdrowszych składnikach sprawia, że z gardła można pozbyć się również flegmy.

Marchewka to jedno z najbardziej polecanych warzyw, które wykazuje się wspaniałymi właściwościami zdrowotnymi, dlatego warto je wykorzysta.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!