Szybkie sposoby na czyszczenie mebli kuchennych z tłustych osadów. Sama dużo gotuję, więc używam tych sposobów regularnie.

Sposób przygotowania:

Wymieszaj w jednej misce w równych proporcjach sodę oraz olej roślinny. Nałóż powstałą masę na brudną powierzchnię mebli. Poczekaj pół godziny, zwilż gąbkę wodą i wytrzyj tłuszcz z mebli.

Na powierzchniach mogą się znajdować miejsca z plamami, które trudniej doczyścić za pierwszym razem. Dlatego można procedurę powtórzyć na najbardziej zabrudzonych miejscach.

Środek jest uniwersalny, bo można go zastosować na niemal każdej powierzchni. Jest szczególnie korzystny dla szafek z drewna, gdyż drewno wchłania olej i tworzy się dzięki temu film ochronny, który świetnie zakrywa otarcia i zadrapania.

Kwasek cytrynowy

Sposób przygotowania:

W niewielkiej misce wymieszaj 2 duże łyżki sody oraz małą łyżeczkę kwasku cytrynowego. Następnie dodaj wodę w takiej ilości, aby powstała gęsta masa.

Za pomocą czystej gąbki nałóż powstałą mieszaninę na brudne miejsca. Wytrzyj najpierw zabrudzenia, a potem usuń je nawilżoną szmatką.

Ocet

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!