Czyszczenie piekarnika bez szorowania: Bezwzględny odtłuszczacz – 4 minuty i piekarnik świeci jak nowy – nawet nie użyłam gąbki

Zabrudzony piekarnik to zmora każdej pani domu- sprawdź szybki i sprawdzony sposób na wyczyszczenie piekarnia w ciągu kilku minut. Po takim zabiegu Twój piekarnik będzie świecił się jak nowy!

Ten sposób jest genialny, szybki i skuteczny, a przy tym niedrogi. Bez dużego nakładu pracy szyba drzwi piekarnika będzie jak nowa!

Nie potrzebujesz używać brudnych i tłustych ściereczek, sprawdź koniecznie ten prosty i wydajny sposób!

Proste i tanie sposoby sprawdzą się najlepiej, ta metoda czyszczenia piekarnika i jest wypróbowana. Mocno zaniedbany piekarnik uniemożliwia kontrolę  wnętrza przez szybę. Podczas porządków w kuchni warto tym sposobem umyć swój piekarnik.

Cały proces zajął mi dosłownie niecałe pięć minut.

Szybę piekarnika należy oblać ½ szklanki gorącej wody i posypać sodą, należy odczekać pół minuty. W aluminiowej folii wykonaj niewielką kulkę i zacznij nią przecierać piekarnik. Nie musisz się obawiać, folia nie porysuje drzwiczek.

Delikatnie okrężnymi ruchami wyczyścić drzwiczki. Sama się przekonasz, że brud naprawdę zniknie.

W sytuacji, gdy piekarnik jest bardzo mocno zabrudzony, opisaną czynność należy powtórzyć. Pozostałości sody należy przetrzeć przy pomocy ręcznika papierowego. I wszystko gotowe!

Domowy i skuteczny sposób na wyczyszczenie wnętrza piekarnika!

Do czyszczenia wnętrza piekarnika nie warto wybierać chemicznych środków czyszczących. Wystarczy tylko użyć kilku prostych składników.

Potrzebne składniki:

  • zimna woda 150 ml
  • 2 -3 opakowania proszku do pieczenia
  • Odrobina octu
  • Ceramiczne naczynie do pieczenia

Wykonanie:

Wszystkie składniki wymieszaj i wstaw do nagrzanego do 100 stopni piekarnika i odstaw na około 40 minut. Po tym czasie wybraną powierzchnię można dodatkowo przetrzeć zwilżoną ściereczką.

I gotowe! Widzisz jak szybko i ekonomicznie możesz zadbać o wygląd swojego piekarnika.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!