Pyszne dietetyczne sałatki z buraków – Możesz je jeść nawet w nocy i nie przytyjesz. Super przepisy

Składniki, które są potrzebne do przygotowania sałatki: dwa buraki, jedno jabłko, jedna mała marchewka, jedna średnia cebula, 250 g świeżej kapusty, trzy łyżki oleju roślinnego, dwie łyżeczki octu jabłkowego, jak również sól oraz ulubione zioła do smaku.

Sposób przygotowania:

W pierwszej kolejności musimy obrać dokładnie buraki razem z marchewką. Następnie należy zetrzeć na tarce buraki i marchewkę razem z jabłkiem. Cebulę trzeba pokroić w tak zwane „piórka” i poszatkować kapustę. Tak przygotowane warzywa należy doprawić solą oraz octem i olejem roślinnym, a następnie wszystko ze sobą wymieszać.

Sałatka „Ulepszony pędzel”

Jeżeli chodzi o składniki potrzebne do tej sałatki na należy tutaj wymienić takie produkty jak: jeden duży burak, jedna marchewka, 1/2 korzenia selera, 1/2 średniej głowy kapusty, jedna łyżka soku z cytryny, dwie łyżki sezamu, jak również sól oraz świeże zioła dla smaku.

Sposób przygotowania:

Zaczynamy od cienko posiekanej kapusty. Z kolei pozostałe warzywa należy zetrzeć na tarce. W następnej kolejności musimy wszystko ze sobą wymieszać razem z posiekanymi ziołami, sezamem, sokiem z cytryny oraz olejem roślinnym. Należy również odrobinę posolić dla smaku.

Sałatka warzywna

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!