Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Indyjska stara metoda leczenia dłońmi. Ból stawów i głowy znikną.

Większość ludzi boryka się z różnego rodzaju bólami. Niektórym jednak dokuczają one zdecydowanie bardziej niż innym.

Mowa tu zarówno o bólu fizycznym jak i psychicznym. Nie zawsze wystarczające okażą się jednak środki przeciwbólowe. Niezwykle skuteczną metodą walki z bólem jest bowiem joga.

Joga cudownie wpływa na układ nerwowy.

Trzeba mieć jednak świadomość tego, że praktykowanie jogi powinno odbywać się w odpowiedni sposób. Nie chodzi tutaj o wymyślne, akrobatyczne pozycje.

Przede wszystkim należy zatroszczyć się o właściwą technikę oddechu oraz o medytację. Działania te pomagają bowiem zwiększyć świadomość swojego ciała.

W szczególności warto poznać mudrę gestów. Jest to stara indyjska metoda, która pobudza rozmaite części ciała oraz pomaga walczyć z rożnego rodzaju dolegliwościami natury cielesnej i duchowej.

Poniżej scharakteryzowano kilka najbardziej godnych uwagi mudr indyjskich:

Gyan Mudra – mudra wiedzy – dzięki niej możliwe staje się pobudzenie gruczołów przysadki mózgowej.

Praktykując tę mudrę można więc pobudzić pamięć oraz koncentrację, co jest szczególnie istotne dla osób pracujących umysłowo. Dzięki tej mudrze możliwe jest również pozbycie się przykrego nastroju.

Jak zaś wykonać tę mudrę? Okazuje się, że wystarczające będzie złączenie czubka kciuka z palcem wskazującym. Pozostałe palce dłoni należy zaś wyprostować. Dopuszczalne jest jednak lekkie zgięcie palców dłoni.

Vayu Mudra – mudra powietrza – dzięki tej mudrze można pozbyć się niepokoju ze swojego życia.

Okazuje się, iż mudra ta będzie dobra także dla osób borykających się z zaburzeniami depresyjnymi oraz lękiem. Korzystnie wpływa także na stan osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa.

Aby wykonać tę mudrę należy zgiąć palec wskazujący, a następnie przyłożyć do niego kciuk. Pozostałe palce trzeba wyprostować.

Shunya Mudra – mudra pustki – mudra idealna przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy mają problem z prawidłowym funkcjonowaniem narządu słuchu.

Aby wykonać tę mudrę należy zgiąć środkowy palec, a w następnej kolejności docisnąć go kciukiem. O ile jesteśmy w stanie, dobrze byłoby resztę palców wyprostować.

Prana Mudra – mudra życia – aby wykonać tę mudrę należałoby zgiąć mały oraz serdeczny palec, a następnie zbliżyć je do siebie.

Dla kogo dobra będzie ta mudra? Przede wszystkim dla wszystkich tych, którym dokuczają problemy z bezsennością oraz prawidłowym funkcjonowaniem narządu wzroku.

Varun Mudra – mudra wody – aby wykonać tę mudrę należy złączyć ze sobą zgięty kciuk oraz mały palec.

Pozostałe palce prostujemy. Dla kogo taka mudra? Przede wszystkim dla osób cierpiących na różnego rodzaju bóle stawowe. Pomoże także osobom, które walczą z trądzikiem.

Jal – shaamak – mudra – mudra wody – jeżeli zależy nam na redukcji poziomu wody w naszym organizmie, warto wykonać tę mudrę.

Jej wykonanie jest niezmiernie proste. Trzeba umieścić kciuk na zgiętym małym palcu oraz lekko docisnąć go. Taka mudra pomoże również na nadmierną potliwość oraz na łzawienie oczu, zwłaszcza to uporczywe.

Wszystkie te mudry muszą być praktykowane jak najczęściej, bo w przeciwnym razie mowy o w miarę trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących efektach być niestety nie może.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!