Piękne stopy w kilka dni. Metody pielęgnacji stóp, polecone przez moją kosmetyczkę.

Po okresie jesiennym i zimowym, po noszeniu obuwia z ociepleniem, a nawet po zwykłych butach roboczych – nasze stopy są nad wyraz zmęczone. Tworzą się na nich odgniecenia, odciski, które długo się goją, zrogowacenia, a dość często schodzi z nich również skóra.

Czasem nie sposób się przed tym obronić, ale istnieje sposób profilaktyki i odnowy, który pozwoli naszym stopom wyglądać zjawiskowo w letnich sandałach i japonkach! Istnieją bowiem sposoby domowe, które nie wymagają inwestycji pieniężnych, ani czasu jaki trzeba byłoby poświęcić u kosmetyczki.

Cóż zatem jest tym wspaniałym środkiem pomagającym stopom odżyć? Soda! Właśnie tak. Posiada ona właściwości zmiękczające, oczyszczające i dezynfekujące. Działa leczniczo na wszystkie nasze odciski, wspomaga szybszą regenerację tkanki. 

Kąpiel z solą i sodą:

Jeśli zależy nam na zmiękczeniu skóry nóg, wystarczy wlać do miski ciepłej wody i wlać 2 łyżki soli morskiej oraz 2 łyżki sody oczyszczonej. Wszystko musimy rozmieszać, a potem moczyć nogi przez 7-8 minut, czyli mniej więcej do momentu, kiedy woda zaczyna stygnąć.

Kąpiel z sodą i gliną:

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!