Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Piękne stopy w kilka dni. Metody pielęgnacji stóp, polecone przez moją kosmetyczkę.

Po okresie jesiennym i zimowym, po noszeniu obuwia z ociepleniem, a nawet po zwykłych butach roboczych – nasze stopy są nad wyraz zmęczone. Tworzą się na nich odgniecenia, odciski, które długo się goją, zrogowacenia, a dość często schodzi z nich również skóra.

Czasem nie sposób się przed tym obronić, ale istnieje sposób profilaktyki i odnowy, który pozwoli naszym stopom wyglądać zjawiskowo w letnich sandałach i japonkach! Istnieją bowiem sposoby domowe, które nie wymagają inwestycji pieniężnych, ani czasu jaki trzeba byłoby poświęcić u kosmetyczki.

Cóż zatem jest tym wspaniałym środkiem pomagającym stopom odżyć? Soda! Właśnie tak. Posiada ona właściwości zmiękczające, oczyszczające i dezynfekujące. Działa leczniczo na wszystkie nasze odciski, wspomaga szybszą regenerację tkanki. 

Kąpiel z solą i sodą:

Jeśli zależy nam na zmiękczeniu skóry nóg, wystarczy wlać do miski ciepłej wody i wlać 2 łyżki soli morskiej oraz 2 łyżki sody oczyszczonej. Wszystko musimy rozmieszać, a potem moczyć nogi przez 7-8 minut, czyli mniej więcej do momentu, kiedy woda zaczyna stygnąć.

Kąpiel z sodą i gliną:

Do przygotowania kąpieli musimy rozcieńczyć 4 łyżki glinki białej oraz 2 łyżki sody w 2 litrach ciepłej wody. Kolejno moczymy stopy przez około 10-15 minut. Taka kąpiel wpływa dobrze na bardzo suchą skórę stóp, a także na poprawę kondycji płytki paznokcia. Jest w stanie zniwelować nasze zrogowacenia oraz przywrócić paznokciom odpowiedni kolor.

Kąpiel z jodem:

Przygotowujemy naczynie, które pomieści 2 litry ciepłej wody. Dodajemy do niego 2 łyżki sody i 2 łyżki jodu. Dzięki temu jesteśmy w stanie pozbyć się wszelkich uszkodzeń, odcisków. Kąpiel pozwoli skórze na znacznie szybszą regenerację. Moczymy stopy przez maksymalnie 10 minut w naszej mieszaninie.

Kąpiel z sodą i mydłem:

Zależy nam na idealnym oczyszczeniu skóry? Nic prostszego. Potrzebujemy do tego miski, która pomieści 3 litry wody. W przygotowanej ciepłej wodzie rozcieńczamy 2 łyżki płatków mydlanych z 2 łyżkami sody oczyszczonej. Stopy moczymy mniej więcej do ostygnięcia wody, czyli przez około 10 minut. To bardzo odświeżający sposób, dzięki niemu nasze stopy odżyją, zrelaksują się, a mydło i soda zdecydowanie oczyszczą je idealnie.

Kąpiel z sodą i mlekiem:

Kąpiele mleczne są znane z czasów prehistorycznych, gdyż mleko wpływa na kondycję skóry, dzięki czemu ta robi się aksamitna. Ten sam efekt możemy osiągnąć mocząc nasze stopy w roztworze 1 litra tłustego, ciepłego mleka i 1 łyżeczką sody oczyszczonej. Stopy w miksturze trzymamy przez blisko 10 minut.

Kąpiel z sodą i olejkami:

Stopy potrzebują ekstremalnego nawilżenia? To żadne wyzwanie. Na to schorzenie pomoże nam roztwór 3 litrów wody z 2 łyżkami sody, do tego musimy dobrać odpowiedni olejek. Może to być olejek lawendowy, paczuli, cytrynowy, pomarańczowy czy też migdałowy.

Kilka kropel wybranego musimy rozcieńczyć z niewielką ilością oliwy z oliwek. Następnie dodajemy to do naszej kąpieli stóp i moczymy je przez 10 minut.

Przy kąpielach pamiętajmy również o nawilżaniu stóp balsamami, wtedy wizyty u pedicurzystek będą już zbędne!

You might also like

Comments are closed.