Lekarze zdziwieni możliwościami, jakie daje domowe leczenie tarczycy. Nowe pomysły na leczenie

Nadczynność i niedoczynność tarczycy to problem, z którym od lat zmaga się wielu Polaków. Mało kto jednak wie, że leczenie może być skuteczne nie tylko dzięki lekom. Sprawdź, jakie sposoby mogą być skuteczne w leczeniu problemów z tarczycą.

Tarczyca to gruczoł, dzięki któremu układy w organizmie funkcjonują bez zarzutu – jego działanie wpływa na prawidłowy stan układu nerwowego, rozrodczego czy sercowo-naczyniowego i wspiera pracę wielu innych narządów. Gruczoł produkuje dwa wiodące hormony – trójjodotyroninę (T3) oraz tyroksynę (T4).

Oprócz nich, wytwarzana jest także kalcytonina, odpowiedzialna za metabolizm minerałów oraz prawidłowy poziom wapnia w organizmie. Jeżeli wytwarzane przez tarczycę hormony zawiodą, ich nadmiar lub nieodpowiednia wartość może prowadzić do poważnych chorób zdrowotnych, które w zasadzie nie od razu są możliwe do zdiagnozowania.

Żółtko jaja – wybawienie dla problemów z tarczycą?

Leczenie zaburzeń tarczycy nie jest prostą sprawą, jednak istnieje kilka sposobów, które mogą znacznie wpłynąć na prawidłowe jej funkcjonowanie. Jednym z nich jest spożywanie białka, a w szczególności jaj. Nie powinien zaskakiwać fakt, że tarczyca potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych, aby prawidłowo funkcjonować.

Jednym z najważniejszych elementów odżywczych dla tego gruczołu jest właśnie żółtko jajka. 
Żółtko kurzego jaja zawiera w swoim składzie trzy, bardzo istotne substancje, które człowiek powinien dostarczać swojemu organizmowi przez całe życie.

Przede wszystkim, tyrozyna. Aminokwas ten jest absorbowany z pokarmów o wysokiej zawartości białka i wytwarzany za pomocą fenyloalaniny. Tyrozyna odpowiada głównie za dobrą kondycję psychiczną człowieka – jej odpowiednia ilość dostarczana do organizmu zwiększa dobre samopoczucie. Jest także pomocna w zwalczaniu stresu i stanów niepokoju.

Jod zawarty w składzie żółtka jest istotnym składnikiem, wpływającym na pracę mózgu i jest szczególnie niezbędny w diecie dzieci i młodzieży. Wystarczająca ilość jodu w jadłospisie człowieka wspiera wytwarzanie hormonów przez tarczycę.

Trzeci, równie ważny składnik to selen – choć nie słyszy się o nim zbyt często, to wbrew pozorom, jest bardzo ważnym elementem, regulującym pracę hormonów tarczycy. Enzymy selenu wpływają na przemianę hormonu tyroksyny w aktywną trójjodotyroninę. Warto więc pamiętać o roli tego składnika, układając zbilansowaną dietę.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!